Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 1. listopadu 2020 a svátek má Felix
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czVětrné elektrárny opět na scéně,


přestože před 11 lety bylo v referendu 84% občanů proti. ...

Je potřeba uvést, že k referendu o větrných elektrárnách (VTE) konaného dne 9.1.2009 nepřišlo dostatek voličů, takže nebylo pro zastupitele závazné. Tenkrát přišlo hlasovat 1.447 občanů z 6.264, ale když vezmete, že například celostátní volební odhady se dělají z odpovědí cca 1.200 lidí z několika miliónů s cca 2-3% statistickou chybou, tak ve Stříbře vzorek nepoměrně vyšší. To si uvědomili i tehdejší zastupitelé a zamítnutí výstavby VTE byla pouze formalita.

Přesto pan starosta předkládá do středečního zastupitelstva VTE znovu a to až 14.10.2020, i když nabídka je datovaná 24.6.2020. Proč ne na některém z předchozích zastupitelstev? Navíc pan starosta má tolik času, že si sám zpracoval návrh do zastupitelstva, i když na to má např. HIO. 

Pokud pan starosta chce na území Stříbra VTE, proč navrhuje vyhlásit záměr vycházející vstříc jedné došlé nabídce? Proč nenavrhuje vyhlášení obecného záměru, abychom věděli, kde všude by bylo možné postavit ve Stříbře VTE a jaké finanční nabídky by přišly?

Starosta operuje penězi potřebnými na bazén. Všimli jste si někde na letáku k referendu, že by napsal, že financování bazénu předpokládá z VTE? Bylo tam pouze neurčitě uvedeno "budeme hledat externí zdroje financování (dotace)" a to přesto, že starosta o nabídce věděl už od června!  Dost netransparentní chování na to, že jde o desítky miliónů korun. Pokud se cítíte podvedeni, můžete to ve středu přijít říct starostovi přímo na zastupitelstvo.

Pokud teď zastupitelé nebudou hlasovat pro VTE, budou vypadat, že jsou proti bazénu.

Články a diskuse k záměru výstavby VTE před 11 lety najdete na úvodní stránce vlevo v hlavní nabídce pod Větrné elektrárny.

Dne 12.10.2020:Ing. Josef Hrábek


12.10.2020 - 23:49:09
Pepa - Dobrý den. Kdo nechtěl, tak k referendu k VTE nešel. Procento neplatných hlasů v referendu o větrných elektrárnách bylo (1.447-1.423)/6.264 = 0,38%. Referendum o bazénu bylo spojené s volbami, takže do volební místnosti se dostavili i občané, kteří se referenda účastnit nechtěli a jak už jsem uvedl jinde, volební komise je přesvědčovala, ať volí NE nebo nic nezaškrtávají nebo vhodí prázdnou obálku. To vysvětluje i (69+64)/5.964 = 2,23 % neplatných hlasů, které je téměř 6x vyšší než v referendu k VTE. Otázka je, kolik občanů akceptovalo návrh volební komise a zaškrtlo NE. Bez těchto hlasů by bylo referendum samozřejmě neplatné. Pevné zdraví všem. HrábekPro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro