Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 5. prosince 2023 a svátek má Jitka
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czBABÍ LÉTO 2023


Tradičně, ale znovu s překvapením. 23 vystavovatelů, mnoho exponátů, mnoho zážitků.

BABÍ LÉTO 2023 ve Stříbrskem městském muzeu zahájilo tradičně vernisáži 9.10. 2023 v 17 hodin.

BABÍ LÉTO je  každoroční velký svátek všech regionálních výtvarníků Stříbrska. Letos zde vystavovalo  na 23 výtvarníků. Bylo a je se opravdu na co dívati. Pokud jste nestihli vernisáž můžete navštívit galerii muzea až do 3.listopadu 2023

Podrobnější reportáž najdete na stránkách www.sihelska.cz a také v Tachovskem deníku. 

Příprava podobné výstavy vyžaduje velké pracovní nasazení, um, ale i osobitý přístup k jednotlivým  exponátům, jejich umístění jistě není náhodné. Důležité je i vlastní nasvícení i vzájemná synergie.Vse dokonale zvládly milé muzejnice, pracovnice střibrskeho muzea.Slavnostni vernisáž zahájil ředitel muzea RNDr Zbyněk Navrátil a místostarosta města Stříbra Karel Lukeš. Hudební doprovod ZUŠ Stribro.

Mezi váženymi hosty výstavy byl ředitel ZUŠ František Kratochvíl, malíři Jana Zajíčkova, Jan Rybecky, Milan Deredimos, Hana Petráškova  Vladimír Solovy(Fotoklub Stříbro) Martina Sihelska (Plzeňský Rozhlas) Monika Šavlova (Tachovsky Deník) a další..mimo jiné i výtvarníci Stříbrské palety.. 

Nejmladším účastníkem Babiho léta byl 7 letý  Jonáš Peckert.. se svým krajinářskym obrazem přecházející až do abstrakce malby. Mladý Jonáš má již svůj výtvarný rukopis a jak řekl ředitel muzea Zbyněk Navrátil, byl velkým překvapením výstavy samé. Mně osobně nejvíce oslovil futuristicky zaměřený obraz Petry Kraftove, nebyl ovšem jediný, zajímavé abstrakce vystavoval i Pavel Rybecky, Hana Petráškova a překvapivě i Milan Deredimos známý svými přemýšlivymi fotografiemi. Všech 23 vystavovatelů předvedlo návštěvníkům výstavy kousek sebe sama, svého umu, svého vidění světa, smysl pro barevnou harmonii, fantazii abstrakce i pestrost námětů. 

Děkujeme. 

 

 

Dne 11.10.2023:Jan Picka

Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro