Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 20. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mistrovství Plzeňského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v Praze za účasti stříbrských atletů

V neděli 22. 1. 2023 se konalo halové Mistrovství Plzeňského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v Praze. Do Prahy odjelo závodit celkem 21 našich atletů, kteří kromě nových osobních rekordů přivezli domů také 7 medailí. Zlato získala Michaela Švábková ve skoku vysokém s výkonem 161 cm. Stříbrné medaile vybojovali Tomáš Všetička v běhu na 400 m mužů a Marek Burian v jeho premiéře na 60 m překážek dorostenců. Tomáš se také představil na trati 200 m mužů, kde skončil celkově na 4. místě s velmi kvalitním výkonem 22,50 s. Bronzové medaile získali Vojtěch Solčanský (60 m překážek dorostenců), Denisa Hrušková (vrh koulí ženy) a Jiří Špiroch v běhu na 3 000 m mužů, kde si zaběhl nový osobní rekord 8:53:21 min. Osobní rekord v běhu na 3 000 m si vylepšil také Ondřej Honzík, jehož osobní maximum má nyní hodnotu 10:55.05 min. Poslední medaili získal Ondřej Špiroch, který na trati 3 000 m předvedl neuvěřitelný výkon, když cílem proběhl v čase 9:23.66 min. Tento čas tak řadí Ondru na průběžné první místo v této disciplíně v letošních žákovských tabulkách. Navíc tento čas znamená nový krajský rekord na 3 000 m žáků v hale, který doposud držel Jakub Davidík.

Podtrženo sečteno, 1 krajský rekord, 7 medailí a 21 motivovaných atletů, kteří jsou připraveni v dalších závodech posunout své limity na ještě vyšší úroveň.

Dne 27.01.2023:Ing. Miroslav Klauber