Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 28. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mistrovství Plzeňského kraje předžactva

Na počátku prvního jarního měsíce se v pražské nafukovací hale na Strahově sešli nejlepší mladí atleti Plzeňského kraje z kategorie předžactva (ročníky 2011-2012), aby 13.3. bojovali o sady cenných kovů v 7 disciplínách, a hlavně aby si užili mnoho zábavy. Za klub TJ Baník Stříbro do hlavního města ČR dorazilo 10 sportovců, kteří celkem vybojovali 10 individuálních medailí i jednu za štafetu a z toho 5 titulů přeborníka či přebornice kraje.

Z chlapců jako první svůj závod na 60m zahájil David Krejčí a hned si doběhnul s novým osobním rekordem 9,40s pro stříbrnou medaili. Lépe si však vedl v hodu plným 1kg míčem, kde předhodil 9m hranici o 96cm a celé startovní pole nechal za sebou a vyhrál.

Jako další se představil Jan Krabec na trati 600m (2:03,46) i na 60m překážek (10,81s). Na kratší distanci skončil na 4.pozici, ale na 600m díky svému novému maximu 2:03,46 vystoupil na 2.stupínek. Mezi hochy startoval také Martin Matúš a to hned ve 3 disciplínách. Nejprve v běhu na 60m (10,81s), později na 600m (2:37,51) a na závěr v hodu plným míčem (6,75m). Všude si vytvořil nový osobní rekord.

Mezi dívkami závodila Leonka Fišáková, které se podařilo s novými nejlepšími výkony protnout cílovou čáru na 2.místě při běhu na 600m (1:57,24), proběhnout jako první cílem na 60m překážek (9,96s) a udělat nejdelší značku na 4,24m ve skoku dalekém. Nezaostala za ní Amálka Matulková, jenž se stala nejlepší sprinterkou hned na dvou tratích, 60 i 150m (9,17s a 23,43s), a skokem 3,89m stála na stříbrném stupínku mezi dálkařkami.

Kristýnka Kantnerová v hodu za 8,96m vybojovala 2.místo. Jako předžačky závodily také Verunka Vargová, Andrea Kopecká a Amélka Osuská či Terezka Šůchová, které obě byly součástí smíšené štafety na 4x200 společně s Davidem Krejčím a Honzíkem Krabcem. Čtveřice předvedla výborný výkon a na konci programu obdržela od olympionika i českého rekordmana na 100m mužů Dominika Záleského stříbrné medaile.

Neděle byla tedy plná atletiky, nových nejlepších výkonů a hlavně mnohých úsměvů i radosti a to je ostatně při sportu nejdůležitější. Teď se již všichni mladí závodníci i jejich trenéři těší na sluncem vyhřáté dny jak na atletické dráze, tak i mimo ni.