Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 28. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mistrovství České republiky atletů Baníku

Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek, juniorů a juniorek 2022

Mistrovství ČR dorostenecké a juniorské kategorie a Mistrovství Plzeňského kraje žactva

Letošní halový vrchol dorostenecké (ročníky 2005-2006) a juniorské (ročníky 2003-2004) kategorie hostila Ostrava. Na Mistrovství České republiky konané ve dnech 19.-20.2.2022 závodilo celkem 7 reprezentantů TJ Baníku Stříbro. I přesto že je to malý oddíl, dokázali pokrýt skoky, vrhy i běhy a vybojovali kompletní medailovou sadu.

Počáteční den šampionátu zahájila svůj závod jako první ze stříbrských atletů dorostenka Tereza Záhořová a to v běhu na 60m. Do finále postoupila 2.časem i novým osobním rekordem 7,67s. Ve finálovém běhu zůstala na stejné příčce a domů si odvezla stříbrnou medaili. V poledních hodinách zahajoval koulařskou soutěž dorostenecké kategorie Adam Fliegel. Vyrovnanými pokusy odsadil v nabité konkurenci 5.místo výkonem 15,63m. Po Adamovi nastoupila do výškařského sektoru dorostenka Michaela Švábková. Její nejvyšší skok 1,59m skončil na 12.místě. Na závěr sobotního programu běžel dorostenec Jakub Souček trať 3000m. Cílovou čarou proběhl na 7.místě s vylepšeným osobním maximem 9:28,96min.

V neděli se představila v koulařském sektoru juniorka Denisa Hrušková. Díky druhému soutěžnímu vrhu si Denisa posunula svůj dosavadní nejlepší výkon na konečných 12,08m a ve vyhlašovacím ceremoniálu se postavila na třetí stupínek. Junior Štěpán Trávníček již v sobotu vyhrál svůj rozběh na 800m. Druhý den šampionátu se ukázal ve finálovém běhu na stejné trati. Ve velice rozmanitém běhu dokázal udolat všechny soupeře výkonem 1:56,22min a právem si na krk pověsil zlatou medaili. Na svém premiérovém MČR další reprezentant Baníku Stříbro Ondřej Honzík dosáhl v trojskokanském sektoru na 9.místo pokusem 11,26m. Do jedné ze závěrečných disciplín, finálového běhu na 200m, se dostala z rozběhu s novým osobním rekordem 25,08s sprinterka Tereza Záhořová a doběhla na výborné čtvrté pozici.

Tereza Záhořová

Mistrovství Plzeňského kraje mladšího a staršího žactva 2022

20.února také bojovali v Pražské hala kategorie žactva. Za barvy Stříbra závodilo celkem 20 chlapců a dívek. Mezi mladšími žákyněmi (2009-2010) excelovala Kristýna Záhořová. Vyhrála skok daleký výkonem 5,40m i běh na 60m osobním rekordem 7,79s a zařadila se na 1. místo republikových tabulek. Stela Kořínková ovládla běh na 800m, když proběhla cílovou metou za 2:37,86min, a také získala stříbrnou medaili ve skoku vysokém. Eliška Gondeková obsadila za Stelou 3.místo skokem 1,34m a přidala ještě šestou příčku v běhu na 60m překážek.

V kategorii starších žáků (ročníky 2007-2008) vyhrál běh na 1500m časem 4:49,45min Ondřej Špiroch. V mladší skupině doběhl trať 800m na 5.místě Samuel Kalina.

Starší žákyně Ellen Flieglová získala ve vrhu koulí osobním maximem 9,96m stříbrnou medaili. Deváté místo ve stejné disciplíně obsadila Zuzana Bednárová též se svým novým nejlepším výkonem 7,73m. Na nejkratší sprintérské trati 60m finišovala Soňa Horáková na 6.příčce. 300m patřila stříbrským atletkám Lucii Danielové a Adrianě Würknerové, když obě obsadily novým osobním výkonem 45,28s 5.místo. Lucie též skončila pátá ve skoku dalekém. Ve výškařském sektoru se umístila na stejném místě jako její kamarádky na 300m Aneta Matúšková. Závod na 800m proběhla Nina Tjunikovová na páté příčce, kterou také obsadila Anežka Křížková při běhu na 1500m. Závěrnou disciplínou byla štafeta starších žákyň 4*200m, která si ve složení Horáková, Danielová, Würknerová a Lichá, pověsila na krk stříbrné medaile.

Za tento víkend nabitý plných nových osobních rekordů si zaslouží velkou gratulaci závodníci a také jejich trenéři Veronika Matulková, Alexandr Matulka, Roman Mužík, Kamila Všetičková, Vladislav Moravec a Aneta Bláhová. Některým atletům už halová sezóna skončila, jiní se ještě připravují na MČR své kategorie. Těm držíme palce a přejeme úspěšný start.

Dne 25.02.2022:Ing. Miroslav Klauber