Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 19. dubna 2025
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
fanstyby.stříbro.cz



Slavnostní zasedání Zastupitelstva města Stříbra


se konalo v předvečer Městských slavností a na programu bylo předání Čestného občanství města Stříbra, titulu Občan roku 2007 a podpis partnerské smlouvy se saským městem Oelsnitz/Vogtland.

Navržené osobnosti i přítomné hosty přivítal místostarosta Pavel Tóth, po kterém si vzal slovo starosta Stříbra Mgr. Miroslav Nenutil. Starosta připomněl, že dnešní den je oceněním občanů, kteří prokázali vztah k městu nejen v historii, ale i nedávné minulosti.

Čestné občanství města Stříbra převzal pan Clyde Kessen – člen 16. obrněné divize US Army , který se 5.5.1945 podílel na osvobození Stříbra. Pan Kessen neskrýval dojetí a jak sám řekl, toto ocenění přijímá pro celou 16. obrněnou divizi, ze které v současné době žije jen 150 příslušníků z původních patnácti tisíc, a také pro všechny kamarády a vojáky.

Čestné občanství města bylo uděleno také starostovi partnerského města Vohenstraussu, panu Josefu Zilbauerovi. „Nyní jsem konečně doma ve Stříbře, cítím víc než partnerské spojení mezi našimi městy,“ řekl dojatý Josef Zilbauer, který zavzpomínal i na lidi ze Stříbra, kteří již mezi námi nejsou. „Toto partnerství mě udělalo šťastným, VIVAT STŘÍBRO, VIVAT VOHENSTRAUSS,“ zakončil své poděkování.

Na programu slavnostního zasedání bylo předání titulu Občan roku 2007. Starosta Miroslav Nenutil řekl, že Stříbro představuje jako město mládí a sportu a je rád, že toto přirovnání stále platí. „Prototypem člověka si představuji kombinaci mládí, sport i výzkumu,“ řekl starosta. Jako první převzala ocenění Občan roku studentka stříbrského gymnázia Barbora Šrámková. „Vážím si a děkuji za tento titul. Vím, že není tradiční, aby člověk v mém věku získal takové ocenění, ale jsem hrdá. Při svých cestách stále více zjišťuji, že se Stříbro stává známějším. Jsem hrdá a děkuji,“ dodala Barbora Šrámková.

Druhým oceněným titulem Občan roku nemohl být nikdo jiný než známý stříbrský rodák a reprezentant v cyklokrosu Zdeněk Štybar. Za Zdeňka převzala ocenění jeho maminka, která ho musela z důvodu reprezentačních povinností bohužel omluvit.

Závěrečným bodem slavnostního zasedání bylo rozšíření rodiny partnerských měst. Ke Stříbru, německému Vohenstraussu a italskému Fanu, oficiálně přibylo další německé město Oelsnitz/Vogtland. Smlouvu mezi oběma městy přečetl v češtině starosta Stříbra a v němčině starostka Oelsnitze paní Eva-Maria Möbius. Starostka ve svém projevu řekla, že se těší na navázaní spolupráce, která funguje mezi školami z obou měst již několik desítek let, a že je ráda, že je toto partnerství konečně i na papíře.

„Teší mě, že Stříbro má k dnešnímu dni již 7762 obyvatel. Jsem rád, že zde žije spousta občanů, kteří si zaslouží titul Občan roku. Přeji všem příjemné oslavy,“ zakončil slavnostní zasedání starosta Stříbra Miroslav Nenutil a pozval tím všechny přítomné na nadcházející víkend.




Dne 15.06.2008:Bc. Karel Lukeš





Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro