Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 26. září 2020 a svátek má Andrea
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czInformace k číslu 1 na Tachovsku a další…


A apel na pendlery

Na webu KHS Plzeň se u našeho okresu objevilo číslo 1 v počtu pozitivních. Ověřovali jsme si to a vypadá to, že do statistiky našeho okresu byl započítán pozitivně testovaný člověk z Prahy, který zde byl na návštěvě. Lidé, u kterých byl, jsou v karanténě a zatím negativní.

Tím se dostáváme k zamyšlení a apelu. Omezení pohybu, které nařídila vláda, je účelné. Chápeme, že to může být těžké, nevidět rodinu, příbuzné a přátele, ale v době pandemie se cestování rovná roznášení viru. A tomu se vláda a konec konců i my ve městě snažíme zabránit. Co opravdu nechápeme, jsou chalupáři, které v našem krásném okolí máme. Ještě pochopitelné by bylo, kdyby např. z Plzně přijeli na chalupu a zůstali zde, než se to nejhorší přežene. Nicméně pendlování mezí Plzní, Vranovem, Stříbrem, Butově atd. určitě nepřispívá k zastavení šíření viru.

Myslete na své okolí, rodinu, přátele, sousedy a nevystavujte je riziku. Děkujeme.

Pendlování, pendleři – oblíbené slovo posledních dní. Zpřísnění opatření jednoznačně podporujeme, ale mělo přijít už dávno. Chápeme, že živí rodiny a situace pro ně není jednoduchá, ale omezení dopadla na všechny. A tím se dostáváme, z našeho pohledu, k problému a časované bombě.

V rámci monitorování situace se vedení města zaměřuje i na situaci u našich bavorských sousedů. A právě Bavorsko konečně (ale bohužel pozdě) zpřísňuje opatření. Doposud byl přístup Německa, obrazně řečeno, laxní a situaci zde výrazně podcenili. Počet potvrzených už je v Bavorsku v řádech tisíců a naši pracující občané se v té oblasti stále pohybují. Jeden příklad za všechny – sousední okres Tirschenreuth má již stovky nakažených, jedno městečko blízko hranice okresu (Mitterteich) kvůli vysokému počtu nakažených již vydalo zákaz pohybu.

https://www.bild.de/ig/25d218bf-3eb8-4143-abec-68d2bda401c1/index/index.html?fbclid=IwAR3ZFaX-Rj7jyOtAlsevm_2MUdwUhf3n_PjnI7HO3ZEPK4Kqb7vLuj1mtXU

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Fallzahlen.html;jsessionid=139CCD420F2733709532A52CC617CAD0.internet062   

 A teď náš apel, protože víme, že i ve Stříbře a okolí jsou obyvatelé, kteří dojíždí do Německa za prací.

Každý, kdo se v uplynulých dnech pohyboval v Německu za prací a nyní již tam nejezdí, dodržujte prosím 14 dní domácí karanténu. Logické a jasné by měla být karanténa i pro vaše rodinné příslušníky, kteří s vámi bydlí. Karanténa a dodržování pravidel je v tuto chvíli to, co pomůže vám, vašim dětem, rodinám, blízkým i vašemu okolí, jak se ochránit.

Raději 14 dní doma v karanténě než nakažené okolí. Myslete prosím na to.

Martin Záhoř a Karel Lukeš

Dne 24.03.2020:Bc. Karel Lukeš


24.03.2020 - 16:57:34
Onza - Podle Aplikace Mapy.cz- Sdílím polohu Covid 19 - se nikdo takový ve Stříbre zatím nenechazi. Stříbro ovšem není Tachovsko.Doufejme že jsou všichni navštívení v domácí karanténě. Porušení zákazu vycházení pokuta 3 miliony že?
24.03.2020 - 15:25:00
Onza - Díky moc za info. Bohužel právě nezodpovědni lidé můžou za současnou situaci. Lyžaři, pendleri veční cestovatele. Máte naprostou pravdu v tom že bohužel všechna opatření přicházejí pozdě.Je zajímavé, že disciplovani jsou zejména starší lidé.Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro