Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 7. dubna 2020 a svátek má Heřman / Hermína
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czTachovsko poskočilo na 20 pozitivních


Domažlice 207! Plzeň 43, Klatovy 31. ...

K 6. dubnu 2020 je na neschopence kvůli karanténě v okrese Tachov 86 - 6 = 80 osob, od 26.3.2020 (135) počet osob na neschopence kvůli karanténě klesá. Ještě je potřeba upřesnit, že počty nejsou uváděny podle bydliště osoby v karanténě, ale podle místa poskytovatele zdravotních služeb, kteří danou karanténu nařídili.

Dle KHS Plzeň je k 7.4.2020 v Plzeňském kraji 142 + 189 (od 2.4.2020) = 331 osob pozitivně testovaných, z toho na okrese Tachov 14 + 6 (během dneška) = 20, nejvíce je na okrese Domažlice - 207, což jsou téměř 2/3 Plzeňského kraje - viz mapka níže. Úmrtí zůstalo na 2.

Je potřeba si ale uvědomit, že ne všichni nakažení mají příznaky a ti, co je mají, je mohou mít až po týdnu, co se nakazili. Další dobu zabere testování, takže počet pozitivně testovaných není počet nakažených. Navíc člověk je nejvíc nakažlivý v době než se u něj objeví první příznaky. Vědci zpřesnili, že víme jen o každém sedmém nakaženém. A navíc je potřeba zohlednit, kolik v průměru jeden nakažený nakazí dalších lidí.

ČSSZ - Počet eNeschopenek vystavených z důvodu karantény podle okresů.

KHS Plzeň - Aktuální údaje z Plzeňského kraje - SARS-CoV-2.

Dne 07.04.2020:Ing. Josef Hrábek


06.04.2020 - 13:47:48
Onza - Na chřipku a komplikace s ní spojené zemře ročně jenom v Plzeňském kraji průměrné 350 osob..
02.04.2020 - 11:13:14
Pepa - Dobrý den, ani odstup či krátký pobyt s velkou koncentrací lidí neochrání, stejně jako roušky, to víme. Ale pokud rouška u infikovaného něco zachytí, tak je to jedno z opatření, jak celkově snížit množství virů kolem nás a menší množství infekce obecně dává našemu tělu větší šanci se s ní snáze vypořádat. Nebo ne? Hrábek
02.04.2020 - 08:42:37
Marek_Matúš - Brilantní dedukce, Arthur Conan Doyle rotuje. A teď něco k testování roušek: https://uloz.to/file/WWag0J2aoy5h/rousky-test-s-vysledky-pdf Z parametrů testu se dá vyvodit jediné -viry nám rouškou projdou jak vítr záclonou. Jsou na třetině velikosti detekce nejmenších částic testu. (300 nm byla technicky nejmenší měřitelná částice v testu, Covid-19 má velikost cca 120nm) Kvalita lékařských roušek mezi 10 a 80 procent záchytu převážně „velkého smetí“. O tom, že reálný čas, po který rouška plní tyto paramery je cca max 2h, někde se uvádí, že po cca 7 minutách už jsou parametry poněkud diskutabilní. Utněte už někdo ten nesmysl s karanténou ČR, pokud se budeme chovat nějaký čas ohleduplně s vědomím, že roušky nic neřeší, budeme dodržovat odstup a krátký pobyt v místech s velkou koncentrací lidí, bude to dostačující pro snížení náběhové křivky onemocnění. Naše drakonická nařízení nejsou potřeba. Stačí se chovat rozumně, Švédové jsou nám příkladem. Čínská cesta je pro Evropu poněkud nepoužitelná.
01.04.2020 - 15:36:00
onza - Z mapky je vidět, že pendleri z Domažlicka vítězí.. Na Tachovsko zřejmě nákaza vnikla že společenského plesu 7.3.(MDŽ) v M. L., kde se zúčastnilo hodně lidí z okolí Tachova.Tak snad jsou všichni v karantene, Stříbro vypadá to se zatím drží.
27.03.2020 - 09:41:04
Marek_Matúš - PÁTEČNÍ GLOSY 27.03.2020 Miroslava Macka Přírodní pohled na současné koronavirové šílenství Pokud by se proti současné epidemii nepodniklo nic vyjma obvyklých každodenních hygienických úkonů a zajištění (paliativním způsobem) důstojné smrti umírajícím, nakazila by se rychle velká část obyvatel, kolem 1% nakažených by zemřelo na svá různá, často mnohočetná onemocnění pouze potencovaná koronavirem, a celkový stav populace by poklesl z 10,6 milionu obyvatel na 10,5 milionu. Pokud jste přesvědčeni, že by počet zemřelých byl nižší nebo vyšší, dosaďte si vlastní čísla, ale mějte na paměti, že dnešní počet zemřelých není díl ze všech nakažených (mnozí jsou zcela bez příznaků nebo s příznaky banálními), ale pouze z lidí testovaných. Během krátké doby by bylo po pandemii, práceschopného obyvatelstva by se epidemie téměř nedotkla, úmrtnost by v příštích pár letech silně poklesla, zdravotní systém by si oddechl a stal se méně nákladným a po počátečním smutku (ale též oddechnutí po mnohdy letité namáhavé domácí péči) by se život v mnoha rodinách vrátil do přívětivějších kolejí, optimálně s lidmi poučenými o nezbytnosti stát se opět nezpychlou součástí přírody. Ano, zároveň je možné hledat vhodný lék, ale hlavně je třeba nezaujatě bádat nad veškerými příčinami této celosvětové pandemie, abychom se z nich, pokud toho budeme schopni, mohli poučit do budoucna. Vzhledem k tomu, že jsme však pseudohumánní společnost svým myšlením a jednáním již zcela odtržená od přírody, nic z toho, obávám se, nenastane a z marasmu, který si sami způsobíme, se budeme vyhrabávat léta a léta za celkově mnohem většího trápení. p. s. Pokud si zrovna klepete prstem na čelo nebo mne proklínáte, připomeňte si tato moje dnešní slova po nějakém čase.Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro