Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 28. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mistrovství Čech družstev staršího žactva

atletika

Dne 14. září 2019 se vydala skupina starších žáků z klubu TJ Baník Stříbro do Karlových Varů na Mistrovství Čech družstev starších žáků a starších žákyň. A nevedli si v nabité konkurenci vůbec špatně!

Nejprve se již v 10 hodin představili kladiváři, kde největší bodový zisk zaznamenal Adam Fliegel, když se výkonem 28.37 m dostal na 4. místo. Do finále se probojoval také Marek Matúš, který obsadil 8. příčku s výkonem 23.02 m. Za branami finále zůstali Václav Steinbrücker (20.88 m), Martin Záhoř (19.05 m), Jan Malecha (16.30 m) a Ondřej Petrovič (13.69 m).

O 2 hodiny později se na start postavili dva odvážlivci, kteří se odhodlali vyzkoušet závod na 3 000 m chůze. Ondřej Petrovič si došel v čase 21:45.73 min pro krásné 5. místo, Václav Steinbrücker prošel cílem na celkovém 6. místě v čase 23:29.68 min. Oba chlapci si zaslouží ještě jednou obrovskou pochvalu!

V závodě na 60 m se v barvách Stříbra představili dva sprinteři. Miroslav Houžvička doběhl ve svém běhu na 5. místě v čase 7.91 s. Šimon Levý svůj rozběh vyhrál (7.60 s) a dostal se tak do finále A, kde obsadil celkové 5. místo s časem 7.66 s.
Šimon se představil také ve skoku dalekém, ve kterém obsadil 7. místo, když dolétl na hranici 5 metrů a 66 centimetrů. Ve stejné disciplíně startoval také další atlet z Baníku Stříbro a to Tobiáš Roháč, který obsadil 15. místo s výkonem 4.73 m.
Pro Tobiáše byl ovšem důležitější závod na 800 m. V nabité konkurenci dokázal doběhnout v novém osobním rekordu 2:16.60 min na 7. místě. Připsal si tak na své konto celkové 4 body.

Na startu se také představil překážkář Ondřej Paruch. V běhu na 100 m př. proběhl cílem v čase 14.89 s, což pro něj znamenalo 6. místo, zisk 4 bodů a hlavně nový osobní rekord. Na dvojnásobné trati doběhl ve svém rozběhu na 6. místě (30.07 s).

Z velkého zisku bodů se Stříbro mohlo radovat v závodě na 3 000 m zásluhou Jiřího Špirocha a Jana Malechy. Jirka doběhl do cíle na druhém místě v čase 10:43.17 min, čímž si vylepšil svůj osobní rekord a nominoval se na nastávající Mistrovství České republiky. Pro Jana Malechu bylo velikým překvapením, když zjistil, že se jeho čas zastavil na 11:36.65 min, což znamenalo zlepšení osobního rekordu téměř o minutu a celkové 5. místo.

V závodě na 1 500 m př. se blýsknul Michal Pergler, který suverénně zvítězil a za čas 4:52.09 min získal 11 bodů.

O další vítězství se zasloužil Adam Fliegel ve vrhu koulí. 4. pokusem jako jediný z celého startovního pole dokázal závaží poslat za hranici 13 m (13.35 m) a tím si zajistil celkové prvenství. Martin Záhoř obsadil 15. místo výkonem 8.51 m, Marek Matúš 20. místo (5.67 m).
Adam se představil i v hodu diskem, kde bral 4. místo za výkon 33.25 m. Dalšími zástupci Baníku v této disciplíně byli Jan Malecha (19.93 m), Martin Záhoř (17.42 m) a Marek Matúš (13.41 m).

Jediného zástupce mělo Stříbro v běhu na 300 m. Ondřej Honzík si ve svém běhu doběhl pro 4. místo v novém osobním rekordu 42.54 s. Ondra startoval také v běhu na 150 m, kde obsadil ve svém rozběhu opět 4. místo (20.21 s). O něco lépe si na stejné trati vedl sprinter Miroslav Houžvička, který zaostal desetinu za svým osobním rekordem a čas 18.72 mu přinesl ve svém rozběhu 4. místo.

Poslední disciplínou celého dne byl závod štafet, kde Stříbro mělo na trati 4x300m dvě štafety. Štafeta A ve složení Houžvička, Honzík, Pergler, Paruch proběhla cílem v čase 2:50.04, což znamenalo celkové 3. místo. Štafeta B ve složení Petrovič, Špiroch, Steinbrücker, Roháč doběhla v rozběhu na 5. místě (3:13.68).

I přes veškeré snažení a spoustu osobních rekordů chlapci zaostali za týmy AK Škoda Plzeň, Univerzitní sportovní klub Praha a SK Jeseniova a obsadili tak krásné 4. místo. Ještě jednou všem gratulujeme a doufáme, že příští rok se zase atleti Baníku Stříbro budou rvát o cenné kovy v soutěži družstev.