Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Jakub Davidík předvedl skvělou formu na extralize

Dne 18. 5. 2019 se konalo v Plzni 1. kolo extraligy mužů a žen v atletice, kde byly k vidění skvělé výkony atletů z celé České republiky. Ze skvělého výkonu se radoval i stříbrský Jakub Davidík, který hostuje za klub AK Škoda Plzeň. Jakub se postavil na start 800m. Přesto, že je Jakub věkem ještě dorostenec, svojí skvělou formou překvapil nejen celé publikum, ale hlavně sebe ihned na úvod sezóny. Z 11 závodníků si vynikajícím závěrem doběhl pro 3. místo v čase 1:50,03min a nechal tak svůj předešlý osobní rekord daleko za sebou, konktrétně o sekundu a půl. Tímto časem vede Evropské tabulky své věkové kategorie, „V cíli jsem byl opravdu moc rád, že se mi povedl tento závod. Nevěděl jsem, jaký čas bych mohl dnes zaběhnout, ale s tímto výsledkem jsem víc než spokojen a vím, že s trenérem jdeme správnou cestou,“ uvedl svěřenec trenéra Alexandra Matulky. Tímto časem se Jakub kvalifikoval na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v Ázerbájdžánu, které se uskuteční v červenci 2019 a rovněž splnil limit na mistrovství Evropy juniorů ve Švédsku. „Připravovat se budu pouze na EYOF, protože termín ME juniorů vychází špatně termínově. Na olympijském festivalu budu závodit ve své věkové kategorii a budu zde bojovat o medaili!“ Takové jsou ambice talentovaného atleta ze Stříbra a my mu budeme držet palce v již probíhajícím závodním období!