Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 20. srpna 2019 a svátek má Bernard
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czHornický spolek u prezidenta Kisky


Na pozvání slovenských hornických kamarádů ...

se členové hornického spolku ze Stříbra zúčastnili ve čtvrtek 17. ledna přijetí u Jeho Excelence prezidenta Slovenské republiky Andreje Kisky. Střetnutí se uskutečnilo v prostorách prezidentského paláce na Hodžovou náměstí v Bratislavě. Cca 45 členů hornických spolků a pozvaných hostů ze zahraničí a akademického prostředí se dopoledne postupně scházelo před palácem. Následovala osobní prohlídka a  příprava na setkání s vysvětlením průběhu setkání.

Pak již jsme byli vyzváni k přesunu do  přijímacího sálu. Přesně v 11,00 hod zazněla prezidentská fanfára. Prezident Kiska se hned ujal proslovu. Kde nám vyjádřil velkou podporu a osobně přiznával, že takovéto delegace nepřijímá každý den, myšleno v duchu hornických tradic, hornických standart a sborového zaznění hornické hymny „Hornický stav budiž velebený….“.

Poté se ujal slova předseda ZBSC Slovenska Erik Sombathy. Následovalo představování jednotlivých delegací s přípitkem. Naše stříbrská delegace a ostatní čeští zástupci stáli zleva, a tak prezident zahájil rozhovory s námi, jako prvními. Po skončení rozhovorů následovali společné foto všech zúčastněných a  společná fota jednotlivých delegací s panem prezidentem.

Po ukončení slavnostního programu nás naši milí přátelé pozvali na společný oběd do velmi příjemného prostředí bratislavského pivovaru. Po společném obědě se již spolky začali rozjíždět do svých domovů. Musíme konstatovat, že  čtvrteční den se vyvedl včetně velmi příjemné cesty bez jakých-koliv dopravních komplikací.

Zdař Bůh

Karel Neuberger, Hornický spolek Stříbro

Videa.

Dne 20.01.2019:Karel Neuberger

Pro reakci na článek musíte být přihlášen

Publikování nebo šíření článků a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro