Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 8. března 2021 a svátek má Gabriela
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czGymnázium Stříbro - projekt Erasmus+ s názvem Stand up, Europe! oživen
Projekt skvěle rozjetý v únoru 2020 v řecké Lecheně byl krátce po svém začátku nucen kvůli epidemické situaci ve světě razantně přibrzdit. Na březen 2020 byly již zakoupeny letenky do francouzského města Nantes, odkud naše delegace měla zamířit do města Bressuire a tamního lycea. Termín návštěvy Francie byl kvůli epidemii ještě dvakrát přesunut, až byl zrušen úplně a francouzští partneři od projektu odstoupili. Zůstali pouze tři projektoví partneři – kromě naší školy to je německá BBS 1 Technik Kaiserslautern a řecká 1o Epaggelmatiko Lykeio Lechainon.

Tématem projektu je sledování odboje proti diktaturám, především proti nacismu během 2. světové války. Cílem projektu je zmapovat situaci ve všech čtyřech projektových zemích, a proto jsme museli zpracovat také téma francouzské, i když bohužel již bez Francouzů.

Bylo potřeba vytvořit časovou osu událostí těsně před válkou a během ní, sledovat odpor Francouzů proti nacistickému teroru a osudy konkrétních lidí zapojených do odboje.

Vzhledem k tomu, že covidová situace stále ještě neumožňuje setkávání, zpracovali jsme tuto tematiku online. V týdnu od 25. ledna jsme strávili tři dny společnou prací na projektu, shrnutí našeho snažení pak proběhlo na online setkání 1. února. Studenti (v našem případě pět septimánů a dva oktaváni) odvedli skvělou práci mimo jiné tím, že netradiční formou představili ostatním šest francouzských odbojářů. Spolupráce na dálku sice nebyla jednoduchá, ale zvládli jsme to!

Další cílovou zemí má být Česká republika. Zatím ale není jisté, zda se již setkáme skutečně, nebo jen virtuálně.

Mgr. Marie Mašková, Mgr. Eva Junková

Dne 10.02.2021:Kristýna Weilová

Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro