Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024

Stříbrská atletická družstva opět září

v čele s Kristýnou Záhořovou! ...

To, že je ve Stříbře spousta talentovaných atletů už se ví, ale když se všichni spojí dohromady, přibývají úspěchy o to rychleji.

Družstvo mladších žákyň vyrazilo 13.9.2020 do Plzně na přebor Plzeňského a Karlovarského kraje.
Děvčata bojovala do úplného konce a vyplatilo se – 3. místo a bronzová medaile putovala do Stříbra!
Nejvíce byla vidět Kristýna Záhořová. Věkem stále ještě patří do atletické přípravky, ale už nyní dokáže být velmi kvalitní soupeřkou starším závodnicím. V neskutečném novém osobním rekordu na trati 60 m (8, 35 sec.) s přehledem vyhrála tuto disciplínu. Stříbro přidala ve skoku dalekém, kde také dokázala posunout své maximum (464 cm). Kristýna měla úspěšný závodní den, jelikož dokázala přidat nový osobní rekord i na trati 150 m, kterou zaběhla za 20. 72 sec. Výkony, které předvedla na stadionu v Plzni, ji zařadily do čela českých tabulek na trati 60 m, 150 m a také v dálce.

V závodě na 60 m startovaly také Viktorie Lichá (9,22 sec.), Barbora Záhořová (9, 34 sec.) Zuzana Bednárová (9,36 sec.), Kristýna Duspivová (9,87 sec.) a Anežka Hniličková (10, 89 sec.).
Vylepšené osobní rekordy byly k vidění v závodě na 300 m v podání Lucie Danielové (47, 13 sec.), Adriany Würknerové (47, 67 sec.) a Nicol Boudové (50, 56 sec.).  Zástupkyně měl Baník i v závodě na 60 m překážek, konkrétně Anetu Matúškovou, která si zaběhla nový osobní rekord (11, 34 sec.) a Ninu Tjunikovovou (12, 87 sec.) V závodě na 800 m se představily dvě závodnice. Svůj rozběh vyhrála časem 2:46.78 min Stela Kořínková. Její oddílová kolegyně Aneta Matúšková si doběhla pro čas 2:48.33 min.

Cenné body přidala Markéta Andrlová, která obsadila 2. místo v hodu kriketovým míčkem výkonem 42. 01 m a 3. místo ve vrhu koulí, kde rovněž vylepšila své osobní maximum (9. 92 m). Úspěšnými vrhačkami byly také Lucie Danielová (8. 44 m), Zuzana Bednárová (7.49 m), Aneta Fialová (6.54 m) a Jitka Oráčková (5.30 m).
V dálce se nejlépe vedlo již zmíněné Záhořové, dalšími skokankami byly Viktorie Lichá (3.98 m), Jitka Oráčková (3.67 m) a Nicol Boudová (3.64 m). Ve skoku do výšky si pro nový osobní rekord doskákala Aneta Matúšková (125 cm) a Adriana Würknerová (120 cm).

Nejrychlejší stříbrská štafeta ve složení Andrlová, Danielová, Würknerová a Lichá získala pro svůj tým 4 body.  Štafeta ve složení Bednárová, Tjunikovová, Záhořová, Kořínková doběhla ve svém rozběhu na 4. místě.

Bohužel nemáme ve Stříbře dostatek mladších žáků, proto jejich družstvo bylo oproti soupeřům značně oslabeno a odneslo si celkové 8. místo. O body se nejvíce zasloužil Ondřej Špiroch, který si doběhl pro celkové 3. místo v závodě na 800 m. Body přidal také Matyáš Vosyka, který si v dálkařském sektoru udělal nový osobní rekord (4,13 m) a cenné body získal také v hodu kriketovým míčkem výkonem 44.70 m.

Před měsícem proběhlo finále družstev staršího žactva ve Stříbře, ve kterém družstvo starších žákyň obsadilo skvělé 3. místo a chlapci vybojovali místo druhé, které jim zajistilo postup na Mistrovství Čech družstev v Bílině 26. 9. 2020.

I přes nepříznivé počasí družstvo starších žáků předvedlo v Bílině velmi kvalitní výkony.
Celá řada stříbrských atletů se představila v hodu kladivem, kde se nejlépe vedlo Adamu Fliegelovi, který v novém osobním rekordu (33.93 m) závod vyhrál. 2. místo patřilo také Stříbru, konkrétně Martinu Záhořovi (29.25 m). Za branami finále zůstali Ondřej Honzík (21.41 m) a Václav Steinbrücker (20.96 m).
Další vrhačskou disciplínou byl vrh koulí, kterou také ovládl Adam Fliegel výkonem 13.70 m. Své maximum zde posunul Martin Záhoř (10.26 m) či Tomáš Königsmark (9.93 m).

Jediným sprinterem, který se představil na trati 60 m byl Miroslav Houžvička, který i přes nepřízeň počasí běžel velmi kvalitní čas 7.55 sec a zajistil tak týmu cenné body.  Miroslav startoval také v závodě na 150 m, kde si doběhl pro čas 18. 63 sec. Na dvojnásobné trati jsme měli jediného zástupce, Ondřeje Honzíka, který cílem proběhl v čase 42.46 sec.

Spoustu bodů Baník získal především v delších bězích. Závod na 3 km ovládl Jiří Špiroch (10:04.42 min), 3. místo obsadil Jakub Souček (10:15.71 min) a posledním bodujícím byl Adam März, pro kterého čas 11:44.60 min znamenal velký posun osobního maxima. S poloviční tratí si ze všech startujících nejlépe poradil Michal Pergler, který zvítězil časem 4:32.52 min. Krásný čas zaběhl také teprve mladší žák Ondřej Špiroch (5:15.20 min). Na start 800 m se postavili dva naši závodníci, Viktor Komac (2:19.04 min) a Nick Mähler (2:33.94 min).  Václav Steinbrücker, který startoval v závodě na 1500 m překážek, vybojoval 7. místo a 4 body.
Největším překvapením byl Ondřej Petrovič. Ondra nastoupil na start závodu 3 000 m chůze a v novém osobním rekordu (19:04.75 min), který vylepšil téměř o 2 minuty, si došel pro celkové 3. místo.
Poslední disciplínou byly štafety na 4x60 m a 4x300 m. Kratší štafeta ve složení Pergler, Komas, Špiroch, Souček doběhla ve svém rozběhu 5. Štafeta B ve složení Petrovič, März, Špiroch, Vosyka byla bohužel diskvalifikována. Ve štafetě na 4x300 m se žákům dařilo o něco lépe. Štafeta A ( Špiroch, Pergler, Komac, Houžvička) proběhla cílem na 2. místě a zajistila tak zisk 9 bodů. Štafeta B ve složení März, Mähler, Špiroch, Souček doběhla do cíle v čase 3:17.14 min.Družstvo chlapců dokázalo mezi 11 kluby obsadit krásné 5. místo!

Poslední závody sezóny hodnotí, jak samotní atleti, tak trenéři velmi kladně a už se těší na zimní přípravu a následující halovou sezónu. Bude se na co dívat!

Dne 30.09.2020:Kamila Všetičková