Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 14. srpna 2020 a svátek má Alan
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czKonec devěťáků v Čechách ( Stříbře)


Jistě jste si všimli změn, které se dějí v bývalých stříbrskych kasárnách...

Zmizel jeden z posledních symbolů kasáren tzv. Devěťárna, kde konal službu dozorčí vojenského utvaru... Možná čekáte jakési hubovani na dobu minulou, na lidovědemokratickouc armádu. Ale jak to tak v životě bývá, vzpomínky zůstanou většinou ty hezké, pozitivní...prolinajice se s nostalgií dob minulých.. To platí i pro armádu bývalého  socialistického Československa.. Devěťárna tak odešla, teda byla odvezena na skládku dějin. Mnozí z nás co jsme  absolvovali tohle dvouleté harašeni a běsnění zbraní, ale i skvělé kamarádství, jež nás spojilo napříč celou republikou od Aše až do Košic možná potají zamačknou zaprašenou vojenskou slzu..

Bohužel ! kamenné pilíře u hlavní brány kasáren Františka Palackého vzaly jaksi za své, přeze všechno ujištování, že zůstanou zachovány jako připomínka historie stříbrských kasáren. Byly v dobrém stavebním stavu.

Tohle mi teda opravdu mrzí.

Historie stříbrských kasáren 1629-2005. 

Dne 17.07.2020:Jan Picka


18.07.2020 - 09:57:51
onza - Ty prvorepublikové kamenné pilíře samozřejmě nebyly ze 17.století. Ale byly symbolem Stříbrských kasáren, kde byl mimo jiné i motostřelecký pluk a prošli jím desetitisíce vojáků základní služby z celého Československa.Sám sem byl svědkem několika turistů, kteří se po letech přijeli do Stříbra podívat a s povděkem ukazovali na ceduli na pilíři(viz foto) mámo, tady jsem sloužil.Hmm. Když si vzpomenu co energie a sil stojí členy Stříbrského Hornického spolku udržení historie hornictví ve Stříbře a tady mávnutím bagru zmizí opravdu symbol historických kasáren. Je něco špatně !!!
17.07.2020 - 16:45:02
Janouch - Je to veliká škoda. Měly to nechat jako symbol. Historie od roku 1629.Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro