Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 14. srpna 2020 a svátek má Alan
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czKAPLIČKA


vlastně to byla sláva převeliká, svěcení kapličky Sv.Eustacha u Sulislavi,Sytna a Vranova..

Počasí se jaksi vydařilo v době pokoronavirové,návštěvníků přišlo požehnaně. Však také Janský les je krásný les, a ani se nedivíme panu Vladimíru Součkovi, že tento les miluje.Tento krásný kout přírody prostě musíte tak moc milovat, až zjistíte že mu  tam něco chybí. Ano, kaplička.

Kaplička Svatého Eustacha. V neděli 12.7.2020 bylo slavnostní svěcení za účasti mnoha příchozích. Kapličku a faktio se povedla moc, vysvětlil mgr. Martiš stříbrský pan farář, dále  zde byl stříbrský starosta pan Záhoř a mnozí další zástupci  již jmenovaných obcí..ale také členové Hornického spolku, Stříbrských lesů a další...

Nově vzniklá sakrální stavba ( stavbička kaplička) s rokem narození L.P.2020 je raritou nejenom na stříbrsku, ale  i v celém regionu . A kdože je vlastně otcem myšlenky a duší celé té krásné lesní kapličky? No, byla to celá řada dobrovolníků, zednické práce, kovářské práce, pokrývači, malíř obrazu, pietní úpravy okolí...ale, ale kdo je ten hlavní? Ten otec kapličky ? Pan Vladimír Souček. Ten, který tolik miluje tenhle krásný Janský les na pomezí obcí Sulislav, Sytno a Vranov, ten, kterému právě tahle Kaplička na tomhle místě tolik chyběla..

A až tam půjdete pěškom nebo na kole udělejte si dostatek času. Abyste se mohli kochat...Patron lovců bude s Vámi.

---------

 Více info o kapličce na www.sihelska.cz

Dne 13.07.2020:Jan Picka

Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro