Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 7. dubna 2020 a svátek má Heřman / Hermína
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.czHrozí Stříbru akutní nákaza koronavirem?


Stříbrskem se pohybují pracovníci italské firmy SICIM. ROUSKY NEJSOU, noste prosím alespoň nějakou ochranu, určitě má význam.POKUD MATE ROUŠKU NEVYHAZUJTE JI, LZE JI DESINFIKOVAT PŘEVAŘENÍM 10 minut ve vařící vodě.Mikrovlnka se Nedoporučuje, rouška Vám shoří ! Roušku je tak možno použít opakovaně. Článek je průběžně aktualizován..

...Roušku sundejte opatrně nejlépe v plastových rukavicích zezadu za šnůrky a ihned ji vložte do připravené vařicí vody.Vařte aspoň 10 minut, mezi tím si pečlivě omyjte ruce mýdlem v teplé vodě, nebo lépe desinfikujte je. Poté roušku opatrně  vyjměte  třeba vidličkou z vařící vody a nechte volně do rána vysušit. Podomácku šité bavlněné rousky je nutno ještě prezehlit vysokou teplotou na bavlnu. Poté je možno ji použít opakovaně. V mikrovlnce se nedoporučuje, nebot v kratké době  rouška hoří..

 

Ve Stříbre není zatím žádný potvrzený pripad nákazy. Je ovšem otázkou kolik vubec lidí bylo ve Stříbre testovano? Další otázkou je kolik lidí ve Stribre je v domácí karantene? A další otázkou je kolik lidí ze Stříbra se vrátilo z úžasný lyzovacky že zahraničí? Tuším v Litovli, nakazili 2 - DVA- lidé půlku mesta.. 

Dopis který obdržela stribrska radnice od investora plynovodu si můžete přečíst v samostatném článku  Popravdě jsem byl zdeseny přístupem plynaru, k obyvatelům stribrskeho regionu. Coronavirus je natolik nakažlivý, že 1 nebo 2 lidé mohou nakazit půlku mesta. Že nebyli lidé ve Stříbre vůbec informováni o pohybu pracovniku z Itálie, kteří se zde pohybovali bez jakýchkoliv ochranných pomůcek je trestuhodne zarážející. Pěkně po bolševicku dělat mrtvyho brouka. Vědomě šíření koronaviru je v současné době trestným činem.. 

Popravdě , dopis je napsán zvláštním nicneříkajícím textem,takový by dokázal napsat každý gramot ,v současnosti přijatá vládní opatření samozřejmě výrazně omezují možnost nákazy,ale jde o situaci před týdnem,14 dny a déle, kdy mohla být nákaza šířena, a dopis, který reflektuje současný stav nijak nevysvětluje konkrétně situaci před 14 dny a déle, kdy byl volný pohyb osob dokonce i do Itálie a kdy docházelo právě v Itálii k masivnímu šíření  koronaviru, nikterak nemůže uklidnit obyvatele stříbrska. Investor situaci monitoruje... Tohle je myšleno opravdu vážně? 

Telefonicky jsem kontaktoval hygienickou stanici  a dozvěděl se následující. Firma sdělila,že její pracovníci nebyli  doma v Itálii už 4měsíce. Podezřelá nesolidní odpověď, před 4 měsíci bylo 13 prosince a určitě byli všichni na vánoce doma. Pracovníci podle dopisu NETGAsu nebyli doma v posledních 14 dnech, a pokud je někdo nucen jet domů je podroben karanteně. Pracovníci SICImu nejsou pod dohledem hygienické služby, není jim ani náhodně měřená teplota ,není to povinností hygieniků, toto se provádí jenom v současnosti na hranicích. Příznaky této agresivní nákazy mohou býti paradoxně mírné, je tam poměrně dlouhá i více než 14 dní inkubační doba,tak mírné,že mohou případně dále pracovati,,kdo zná poměry na podobným stavbách, ví že montéři nejsou žádné padavky, a makaj dokud to jde.ale přitom mohou být přenašeči  a mohou případně šířit nákazu. Legrace končí, když sedíte v restauraci a u vedlejšího stolu parta z plynovodu. Na čerpací stanici sem jezdí každý ráno na kafe, povídá obsluha stanice, potkáte je v supermarketu, někde taky bydlí..no nechme toho.Riziko tady prostě máme a nemusíme zrovna jet na idiotskou lyžovačku do Italie..Právě lyžaři přivezli masivně nákazu do České republiky. Díky!      Spíše zaráží pasivní  a nezodpovědný přístup NET4GAS  k obyvatelům stříbrska,. kteří nebyli o ničem informováni a vůbec nevěděli, že tady pracují Italové !!!

Jinak paní hygienička říkala, že nachlazeni, kašel rýma a  zvýšená teplota neznamenají ihned nákazu koronavirem,ale běžné respirační onemocněním, které je běžné v současné době. Akutní onemocnění koronavirem se projeví náhlým zvýšením teploty nad 38st, silným kašlem a dušnosti,špatně se dýchá a tyto příznaky jsou trvalejšího charakterru. Poté je třeba kontaktovat telefonicky nejlépe svého lékaře, případně hygienickou stanici nebo infekční kliniku.

Nezapomeňte si prosím po každým nákupu umýt pořádně ruce, ten košík mohl mít v ruce kdokoliv a taky se moc nepřibližovat  k těm chlapkům v zablácený montérkový kombineze..většina zboží je naštěstí balená, ovoce si umyjete, ale pečivo, pečivo neberte holejma rukama, vemte si sáček plast  nebo ochranné rukacice někde je mají,, a v tom si je nandejte a doufejme že uvedení pracovníci budou pod pravidelnou hygienickou kontrolou..?? Nebudou, není to povinnost viz text. 

 Poděkování za informaci panu Lukáši Novákovi  viz článek KORONAVIRUS co dělat... a další informace o dění ve Stříbře.

____________

Nestřílejte vrabce. ! ? ! Jsou mizející druh. Včera v železářství to měli ještě otevřeno,...paní dejte mi krabičku diabolek, budu střílet vrabce.Pane vrabcí vymírají, měli by být chráněni. To mi je jedno, stejně je budu střílet, přenášejí koronavirus.? Největší blbost, co jsem  slyšel. Vrabčáci za tohle opravdu nemohou..

__________

Médií proběhla neoverena zprava že byla v Boru u Tachova zachycena nákaza koronavirem, tato zpráva se nepotvrdila, v zpc. Kraji bylo dle dostupných informací testováno cca 30 lidi s negativním výsledkem..

___________

Na trase plynovodu Gazela se intenzivně pracuje jak v okolí  Otrocina tak i Techlovic, (10.3.2020) takže zřejmě pracovníci plynovodu pracuji pořád bez výjezdu do Italie,takze se jich vyhlášena celostátní karanténa v Itálii nedotýká, což je dobře pro všechny stříbrske..

___________

V plzenske fakultní nemocnici je v karanténe 15 lékařů a  14 zdravotních sester (info z 9.3.) činnost nemocnice není ohrožena . V ostatních krajských nemocnicích zůstalo doma 12 pracovníků zdravotnického personálu.

____________

První nakazenou v Plzenskem kraji je žena, která nám přivezla nákazu z Italie. Celkem je počet nakažených 91 (11.3) Nákaza privezena našimi turisty úspěšně pokračuje .. A to se ještě někteří chlubili do kamery, že se stihli vrátit před karantenou. Takže kliďo behaj mezi nama.. Aktuálně nemocnicim chybí ochranne pomůcky pro zdravotníky zejména respiratory..

____________

Telefon na Infekční kliniku Fakultní nemocnice v Plzni je  377 402 264 /258/657 Kontaktujte pouze v případě že jste se vrátili z ohrožených oblasti zejména Itálie, ale i Francie, Španělska, Německa a mate příznaky nákazy tj. horečku 38st a vyšší  a chřipkové příznaky, velkou dušnost..

___________

Dávat hlídat děti babičkam  se nedoporučuje, senioři totiž patří k výrazně ohroženým skupinám obyvatel, tvrdi imuniologove. Pro pracující rodiče v nižších prijmovych skupinách je to docela vážný problém. Osetrovne totiž platí jenom 9 dní..

____________

Jako poměrně závažný se jeví zásadní nedostatek ochranných pomůcek pro zaměstnance v sociálních službách, kde ošetřuji seniory a nemocné spoluobčany  kteří jsou nejrizikovejsi skupinou . Dale chybí i desinfekční prostředky. Zákaz návštěv řeší situaci jenom částečně  

 ____________

Nevim kolik přesně je ve Stříbre bezdomovců jestli 5 nebo 10, ale v republice se jedná o hrozivé číslo 25000 plus. Jsou nemocní zeslabli a jsou potenciálními masivním siriteli nákazy. Nemají domov, jejich domovem je ulice jak se bude řešit jejich karanténa to ví  sám Bůh. Pro takové množství nejsou žádné kapacity. 

----------------------

V Plzeňském kraji jsou dne 14.3. 2020 potvrzení 4 nemocní koronavirem.Krajum chybí výrazně ochranné pomůcky zejména v nemocnicich, ambulancich , lékárnách, sociálních službách  ale v MHD, prodejnách potravin, hasiči, policie a co My? .. Chybí možnost testování na koronavir. Tam všude jsou ohrožení lidé v první linii. Hasiči v Mariánských Lázních jsou v karantene jeden je nakažený?

______________

16.3.v Plzeňském kraji je již 12 potvrzených nemocných koronavirem. Čast fakultní nemocnice se uzavírá zdravotníci ošetřovali bez ochranných pomůcek nakazeneho pacienta.. Bohužel nakažených je zřejmé mnohem více velmi vázne testování na koronavir a zdaleka nemohou být všichni žadatele o provedení testu uspokojení jinymi slovy  možná šíří nákazu nevědomky Ti, co nebyli testování. Za dnešní den přibylo 46 nemocných, celkový počet v republice je 344 lidi Teda těch co měli možnost být testování. V současné době je uzavřeno 22obci a měst z důvodu karantény  

-------------------

17.3.V plzeňské fakultní nemocnici je v karantene 54!! zdravotniku, kteří neměli ochranné pomůcky kvůli 1 JEDNOMU nakaženýmu pacientovi. Jestli bude situace pokračovat tak fak nevím  kdo bude v nemocnici lecit

 

Dne 17.03.2020:Jan Picka

Pro reakci na článek musíte být přihlšen


Publikování nebo šíření článku a fotografií ze stribro.cz je bez souhlasu autora zakázáno.
Účetnictví a prodejna počítačů Stříbro | Tvorba www stránek Stříbro