Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 28. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

21 medailí putovalo do Baníku Stříbro!!!

Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva

16. 2. 2020 se v pražské Stromovce uskutečnilo Mistrovství Plzeňského kraje staršího a mladšího žactva. Baník si přivezl krásných 21 medailí a spoustu osobních rekordů.

Jako první vybojoval medaili Matyáš Vosyka, který hned v úvodu programu získal bronz ve vrhu koulí mladších žáků a odnesl si také nový osobní rekord 8. 30 m. Ve vrhu koulí se dařilo i starším žákům. Adam Fliegel posunul hranici svého osobního maxima na 13. 83 m, což mu vyneslo první místo a celkové 5. místo v průběžných českých tabulkách starších žáků. Ani Martin Záhoř si nevedl špatně a v novém vylepšeném osobním rekordu (8. 61 m) si odnesl bronzovou medaili. V kategorii mladších žákyň se pak představila Markéta Andrlová (8. 09 m) a Anna Šimková (5. 66 m), ve starších žákyních pak Simona Löblová (7. 32 m) a Kristýna Mužíková (6. 05 m).
Další technickou disciplínou byl skok daleký. Dominik Kučeřík se dostal do finále starších žáků, kde se umístil na 8. místě výkonem 4. 37 m. O trochu lépe se vedlo Michaele Švábkové, která si doskákala pro 6. místo výkonem 4. 60 m.
Michaela se představila také v další skokanské disciplíně, a to ve skoku vysokém. V novém osobní rekordu, který má nyní hodnotu 1. 61 m, vybojovala zlato. Těsně pod stupni vítězů zůstala Viktorie Ulčová, která ve výšce zapsala 1, 49 m.  Na stejném místě se umístil i Matyáš Vosyka v kategorii mladších žáků, jehož výkon byl 1. 21 m.
Na nejkratší trati se z našeho klubu představila velká spousta sprinterů. Nejlépe se vedlo starším žákyním, kde zásluhou Terezy Záhořové putovala do Stříbra stříbrná medaile, kterou získala za výkon 7. 98 s. O bronz se zasloužila Adéla Košátková, která cílem proběhla v čase 8. 27 s. Za svými oddílovými kolegyněmi doběhla na čtvrtém místě Hana Kozlová (8. 36 s). V kategorii mladších žákyň si nejlépe vedla Markéta Andrlová, jejíž výsledný čas měl hodnotu 9. 04 s. Na 60 m mladších žákyň bojovaly také Viktorie Lichá (9. 30 s), Zuzana Bednárová (9. 47 s) a Aneta Matúšková (9. 52 s). Posledním medailistou v této disciplíně byl Miroslav Houžvička, který dosprintoval do cíle v čase 7. 80 s, což stačilo na celkové 3. místo. Dalšími sprintery byli Adam Fliegel (8. 07 s), Dominik Kučeřík (8. 83 s) a Jiří Tesárek (10. 66 s).
Na stejné trati, akorát s překážkami, se představili starší žák Ondřej Petrovič (11. 64 s) a Matyáš Vosyka (12.38 s) za mladší žáky. Pro nový osobní rekord si běžela mladší žákyně Aneta Matúšková, která bohužel měla kolizi na předposlední překážce a závod doklusala (15. 45 s). Na překážkách startovaly také Adriana Würknerová (12. 50 s) a Nina Tjunikovová (13. 55 s).
Další sprinterskou disciplínou bylo 150 m. Na této trati si nejlépe vedla mladší žákyně Markéta Andrlová, která v novém osobním rekordu (21. 66 s) získala stříbrnou medaili. Na medailová umístění bohužel nedosáhly Viktorie Lichá (22. 68 s), Lucie Danielová (23. 06 s), Zuzana Bednárová (23. 81 s). V kategorii starších žákyň utekla medaile Tereze Záhořové, které její čas 19. 45 s stačil na 4. místo. Dalšími žákyněmi na této trati byly Hana Kozlová (20. 25 s), Viktorie Ulčová (20. 27 s) a Tereza Burlová (21. 30 s). V kategorii žáků těsně pod stupni zůstal Miroslav Houžvička (18. 64 s). Dalšími sprintery z Baníku byli Ondřej Honzík (19. 61 s), Václav Steinrücker (21. 44 s), Dominik Kučeřík (21. 45 s) a Ondřej Petrovič (21. 95 s).
Stříbrským sprinterům a sprinterkám se dařilo na dvojnásobné trati. Adéla Košátková si v závodě na 300 m doběhla pro nový osobní rekord 43. 35 s a získala tak bronzovou medaili. Posun svého osobního maxima zaznamenal i Ondřej Honzík, který cíl proběhl v čase 42. 33 s.
Na stupních stáli atleti z Baníku i ve vytrvalostních disciplínách. V závodě na 800 m žákyň zářila Tereza Burlová, když doběhla v novém osobním rekordu 2:26.71 min a přebírala tak stříbrnou medaili. Své osobní maximum vylepšila také Martina Záveská (2:49.67 min) a Kateřina Vránková (2:56.00 min). Za mladší žáky se představil Ondřej Špiroch, jehož čas 2:40.44 stačil na celkové 4. místo. V mladších žákyních reprezentovaly Baník Adriana Würknerová (3:03.50 min), Nina Tjunikovová (3:03.90 min) a Anna Šimková (3:29.46 min).
Na trati 1 500 m se blýsknul Michal Pergler, který s velkým náskokem zvítězil v čase 4:28.37 min. Jeho oddílový kolega Jakub Souček vylepšil své osobní maximum, které má nyní hodnotu 4:52.37 min a zasloužil se tak o další medaili do Baníku Stříbro, tentokrát bronzovou. Na stejné trati si vylepšil svůj čas i Václav Steinbrücker (5:37.64 min) a starší žákyně Barbora Nováková (5:45.94 min), které vylepšený osobní rekord přinesl stříbrnou medaili.
Poslední medaile Baník získal ve štafetách. Štafeta starších žákyň ve složení Košátková, Ulčová, Záhořová, Kozlová doběhla v novém vylepšeném osobním rekordu 1:50.94 min pro stříbrnou medaili. Štafeta B (Nováková, Vránková, Záveská, Burlová) doběhla v čase 2:05.13 min a štafeta C ( Danielová, Lichá, Bednárová, Würknerová) v čase 2:12.05 min.
Ve štafetě starších žáků si atleti z Baníku doběhli také pro druhé místo zásluhou Honzíka, Houžvičky, Perglera a Fliegela. Jejich výsledný čas byl 1:44.42, což je také jejich vylepšené maximum. Štafeta B ve složení Souček, Špiroch, Petrovič, Steinbrücker doběhla v čase 2:02.28 min.

Všem výše zmíněným gratulujeme a doufáme, že budou v nadcházející letní sezóně minimálně tak úspěšní, jako v té zimní.