Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 19. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Atletické MČR juniorů a dorostu v Olomouci

Ve dnech 28. – 30.6 2019 se konalo Mistroství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze, které letos hostila Olomouc. Většina pilných studentů seděla ve školních lavicích a dostávala vysvědčení. To neplatilo pro níže zmiňované členy stříbrské atletické výpravy, kteří vyrazili do moravské metropole bojovat o co nejlepší umístění.

DENISA HRUŠKOVÁ – Denise jen o pár centimetrů unikla bronzová medaile v disku a s výkonem 37,62 metrů si odvezla alespoň tu bramborovou. Dále zabojovala i v koulařském sektoru, kde své náčiní poslala do vzdálenosti 12,30 m (celkové 9. místo). Moc spokojená ale nebyla v kladivářské soutěži, kde zaznamenala tři nezdařené pokusy.

ANDREA GABRIŠKOVÁ – Andy nastupovala na nejkratší možný sprint a to na 100 metrů. Běžela o sto šest a cílovou pásku proťala v čase 13,16 s, obsadila tím 8. místo v rozběhu a celkové 28. místo.

DANIELA FÜRSTOVÁ – Při běhu na 400 metrů panovalo poměrně veliké teplo, ale to nevadilo naší čtvrtkařce Danče, která se s parnem statečně poprala. Její stopky se zastavily přesně na 60,85 s a zajistily jí páté místo v rozběhu a celkové 17. místo v ČR.

IVANA KVASNIČKOVÁ – Ivča šla poprvé v životě 5000 m chůze. Celkových dvanáct a půl stadiónových koleček zvládla za opravdu výborných 31:23,24 min, čímž si zasloužila 10. místo v ČR.

ŠTĚPÁN TRÁVNÍČEK -             Na osmistovce jsme měli jediného zástupce a to Štěpána, který měl ambice probojovat se do finálového rozběhu. Naneštěstí mu na postupovou příčku chyběly pouhé dvě setinky sekundy a skončil tak celkově devátý (1:59,85 min).

ADAM MATULKA – Postavil se na start hned dvou dlouhých běhů a to na 1500 m a 3000 m překážek v juniorské kategorii. V kratším běhu si vysloužil 14. místo (4:32,12 min) a v tom delším 12. místo (11:02,59 min).

JAN PERGLER – Honza nebyl jediný, kdo si zaběhl patnáctistovku, startoval ale v dorostenecké kategorii, narozdíl od Adama. S výkonem 4:21,69 min obsadil 15. místo. Měl také běžet dvojnásobnou trať, bohužel, kvůli zdravotním komplikacím závod neabsolvoval.

TOMÁŠ VŠETIČKA – Posledním členem naší výpravy byl Tomáš, který zaklekl do bloků závodu na 100 m. Trat v silném protivětru proběhl za 11,75 s a obsadil 6. místo v rozběhu a celkové 27. místo.