Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

ATLETICKÉ MISTROVSTVÍ PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE ŽACTVA.

Dne 1.6.2019 se ve Stříbře konalo již tradiční MISTROVSTVÍ PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE ŽACTVA. TJ Baník Stříbro mělo zástupce téměř ve všech disciplínách všech věkových kategorií.

Hvězdička TJ Baníku Stříbro, Tereza Záhořová, se postavila na start 60m, kde dokázala nejen porazit všechny soupeřky, ale hlavně sama sebe. V čase 8,00s si vytvořila osobní rekord a předvedla publiku, jak běhá druhá nejrychlejší sprinterka České republiky. Své prvenství obhájila i na trati 150m, kde si opět vytvořila osobní rekord v čase 19,74s. Ke zlatému hattricku ji pomohly Viktorie Ulčová, Michaela Švábková a Adéla Košátková ve sprinterské štafetě na 4x60m.

Největší skok v letošní sezóně předvedla Adéla Košátková, která vstoupila před měsícem do sezóny s „šedesátkou“ za 9,01s, na mistrovství kraje dokázala sekundovat Tereze a v čase 8,29s obsadila 2. místo. Pro zlatou medaili si doběhla na trati 300m, kde dokázala zvítězit téměř o jednu vteřinu v čase 45,05s.

Nejvyšší skok předvedla ve výškařském sektoru Michaela Švábková, když se 154cm vyhrála soutěž a zapsala si tak nový osobní rekord do republikových tabulek. Míša závodila i v druhé disciplíně, kde vyměnila techniku skoku do výšky za techniku skoku do dálky. V osobním rekordu 444cm brala stříbro. Oddílové kolegyni, kamarádce a soupeřce, Viktorii Ulčové, se skok do výšky tentokrát tolik nevydařil a obsadila 4. místo, nutno podotknout, že její osobní rekord je ještě o 1cm výše než Švábkové a obě dvě tak patří mezi nejlepších 5 výškařek v České republice v kategorii mladších žákyň. Viktorie se dokázala i nadále soustředit a pro bronzovou medaili si doběla na trati 150m v osobním rekordu 20,55s.

Na nejdelší trať závodu, 1500m, se vydaly Barbora Nováková a Adriana Würknerová. První zmíněná si doběhla pro krásnou stříbrnou medaili v krásném čase 5:48,79min. Adriana si rovněž vytvořila osobní rekord 6:09,63min, za který si zasloužila bronzovou medaili. V mužské kategorii se s touto tratí popral Jan Malecha, který proběhl cílovou čárou v čase 5:37,76min a obsadil 6. místo.

Na trati 800m se v kategorii mladších žákyň představila věčně se usmívající Anetka Matúšková, která překvapila nejen trenérku, ale hlavně sama sebe a osobní rekord o 11vteřin tomu napovídá. V konečném čase 2:46,61min obsadila celkové 8. místo, avšak Aneta je stále o rok mladší ve své kategorii a na svojí vysněnou medaili si počká ještě rok. Na stejnou trať v kategorii starších žákyň se vydala Martina Záveská. I Martina si vytvořila osobní rekord 2:51, 13min a brala 11. místo. V kategorii starších žáků se na dva okruhy vydal Michal Pergler, který si vytvořil osobní rekord 2:11,67min a obsadil tak stříbrnou příčku. Míša je všestranný a ukázal se i na sprinterské trati 150m, kde si doběhl pro osobní rekord 19,78s. Společně s Miroslavem Houžvičkou, Janem Peterkou a Václavem Steinbrückerem si doběhli i pro nepopulární bramborovou medaili ve štafetě na 4x300m.

Dalším „půlkařem“ byl Tobiáš Roháč, který si vylepšil osobní maximum na konečných 2:18,40min obsadil celkové 5. místo. Tobiáš se dále představil ve skoku do dálky, kde zapsal výkon 485cm a obsadil shodné 5. místo. Ve skoku do dálky závodil i Jan Peterka, který výkonem 465cm bral 7. místo. Honza se představil i na trati 100m s překážkami. Jeho druhý start na této trati mu přinesl 7. místo.

Na krátkých překážkách se představili dva sprinteři TJ Baníku Stříbro. Prvním byl Nick Mähler, který si každým závodem posouá osobní maximum směrem dolů a čas 12,32s mu přinesl krásné 6. místo. Oddílový kolega, Matyáš Vosyka obsadil 10. místo za čas 13,51s. Mezi dívkami startovala Karolína Šperlová, která zapsala čas 13,31s.

Na trati 200m překážek staršího žactva se představili v premiéře Ondřej Petrovič (34,59s a 4. místo), Hana Kozlová ( 33,10s a 5. Místo), Nikola Poláková (34,15s a 7. místo), Simona Löblová (39,99s a 8. místo) a Natálie Lehocká, které bohužel poslední překážka opravdu překážela a místo osobního rekordu si odvezla zlomenou ruku. Vše vzala statečně a přijela zpět podpořit závodníky.

Již zmíněná Hana Kozlová bojovala ve finálovém běhu na 60m o medaili. Ta ji bohužel utekla o 22 setin sekudy a obsadila v osobním rekordu 8,39s 5. místo. U Hanky je vidět pevné nasazení v trénincích, které se úročí osobními rekordy při největší akci roku.

Na stejné trati se ukázal i starší žák, Miroslav Houžvička, který umí 60m pod 8 vteřin, bohužel v závodě foukal příliš silný protivítr a čas 7,94s mu nestačil na lepší než 9. místo. Chuť si spravil na 150m, kde běžel poprvé pod 19 vteřin a za čas 18,62s bral 6. místo.

Na stejných tratích se představila i Zuzana Bednárová, která v letošním roce posouvá své osobní rekordy skokově (9,62s, 23,28s), Veronika Láderová (9,44s, 22,77s), Vendula Staňková (9,44s, 24,29s), Eva Svobodová (9,16s, 23,03s), Adéla Flašková (9,82), Pavla Křížová (9,97s), Jan Karlík (9,71s), Ondřej Petrovič (21,72s), Václav Steinbrücker (22,01s), Aneta Matúšková (23,89s), Adriana Würknerová (23,75s).

Na trati 300m se představil starší žák Ondřej Honzík, který překvapil a vytvořil si osobní rekord v čase 44,03s, obsadil tímto časem 8. místo. Oddílový kolega Václav Steinbrücker skončil na 10. místě za osobní rekord 46,51s. V mladších žákyních se blýskla Lucinka Danielová, která si jako nejmenší závodnice ze startovního pole vytvořila největší osobní rekord, poprvé běžela pod 50 vteřin, poprvé běžela i pod 49 vteřin a čas 48,98s ji přesvědčil o tom, že třístovka je nyní její nejoblíbenější disciplínou. Na stejné trati se představila i Nina Tjunikovová, která se zlepšuje závod od závodu, svědčí o tom čas 54,74s. Další sprinterkou byla starší žákyně, Adéla Flašková, které hranice 50 vteřin zatím odolala, čas 50,80s je však novým osobním rekordem.

Skok do výšky reprezentovali dva mladší skokani Baníku Stříbro, Štěpán Schneider a Jan Karlík. První zmíněný zapsal výkon 131cm (6. místo), Karlík 126cm (7. místo). Štěpán se představil ještě ve skoku do dálky, kde překonal hranici 4m a za výkon 406cm bral 6. místo. V dálce se ukázal i Filip Kašík (376cm) a Matyáš Vosyka (371cm), Martina Záveská mezi staršími žákyněmi (379cm). Mezi staršími žákyněmi ve skoku do výšky zapsala 136cm Nikola Poláková a obsadila 5. místo.

Velmi silnou disciplínou je pro Stříbro i vrh koulí. Z mladších žákyň se postupně ukázaly Viktorie Bočanová (9,56m a 4. místo), Valérie Hradová (8,49m a 9. místo), Kristýna Mužíková (7,94m a 13. místo), Karolína Šperlová (7,85m a 14.místo). Za starší žákyně Simona Löblová (7,11m a 17. místo). Za mladší žáky Filip Kašík (6,26m a 9. místo), Jiří Tesárek (5,68m a 12. místo). A za starší žáky zazářil Adam Fliegel, který si osobním rekordem 11,73m dovrhnul pro stříbrnou medaili. Konkuroval mu Martin Záhoř (8,04m a 8. místo) a Marek Matúš (9,07m a 6. místo). Marek se představil i v hodu kladivem, kde získal bronz za 23,32m.  Stejně tak se všichni hoši ukázali i v hodu diskem, kde zapsal Fliegel 29,63m (osobní rekord), který bohužel znamenal nepopulární 4. místo. Matúš 24,27m, Záhoř 23,05m, Malecha 20,72m. Mezi žákyněmi se představila Karolína Strapková a za 18,80m brala 9. místo. Karolína se představila i v hodu oštěpem, kde zapsala konečných 21,99m a skončila taktéž na 9. místě. Simona Löblová 17,48m, Pavla Křížová 13,25m.

Poslední disciplínou byl hod míčkem mladšího žactva, kde mezi zástupkyněmi zvítězila nová tvář atletiky ve Stříbře, Viktorie Bočanová, za výkon 48,67m. Dále Lucie Danieloová 29,00m, Valérie Hradová 26,78m, Nina Tjunikovová 19,47m. Mezi kluky Nick Mähler 35,50m a Jiří Tesárek 29,07m.

Sobotní závody přinesly každému minimálně jeden osobní rekord, trenérům obrovskou radost a rodičům důvod, proč být na své děti pyšní. Za TJ Baník Stříbro všem děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na další závody.