Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 29. března 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva

Dne 9. 12. 2018 se v Praze v atletické hale na Strahově uskutečnilo mezikrajové utkání družstev mladšího žactva. Plzeňská výprava, která byla složena z celkem 14 děvčat a 14 chlapců zastupovali celkem 4 závodníci z TJ Baníku Stříbro. Konkrétně Tereza Záhořová, Viktorie Ulčová, Miroslav Houžvička a Jan Peterka.

Tereza Záhořová startovala v běhu na 60m, 150m a smíšené štafetě 6*200m. V běhu na 60m si vylepšila osobní rekord již v rozběhu na 8,19s a ve finále tento čas ještě stáhla na konečných 8,10s a tím se zařadila na 4. místo nejrychlejších mladších žákyň v tabulkách ČR pro rok 2018. Celkově doběhla na 3. místě. V běhu na 150m obdržela 2. Dráhu a čas 20,33s je opět halovým osobním rekordem.

Viktorie Ulčová startovala ve skoku do výšky. I ona si z Prahy přivezla osobní rekord 146cm. U Viktorky je vidět, že 16ti centimetrové zlepšení v rámci jednoho roku je známkou poctivého trénování a přípravy.

Miroslav Houžvička startoval stejně jako Tereza ve štafetě a v běhu na 60m, kde si vylepšil i on osobní rekord na konečných 8,12s a obsadil 1. místo ve finálovém běhu B.

Jan Peterka absolvoval také atletický trojboj, jelikož byl nominován na skok daleký, vrh koulí a štafetu 6*200m. V dálce obsadil 6. místo v osobním rekordu 480cm a jeho nejbližším cílem je překonat 5m hranici. Ve vrhu koulí si vylepšil osobní maximum na 10,42m.

V krajské sestavě Plzeňského kraje se blýsknul i Michal Pergler, který zvítězil v běhu na 800m v čase 2:14,00 a tím si vylepšil halový osobní rekord o 11 vteřin. Michal stále závodí v dresu ŠAK Přeštice, ale my se na něj od nového roku těšíme v novém klubu TJ Baník Stříbro.

Štafeta 6*200m ve složení Záhořová, Dzurová, Jánská, Houžvička, Fleisig, Zajíc obsadila celkové 3. místo v čase 2:44,26.