Uživatelské jméno: Heslo: Dnes je 19. dubna 2024
Aktuálně O městě Pro turisty Pro občany Podnikatelé Katalog
počasí.stříbro.cz | fanstyby.stříbro.cz

Výsledky mladších žáků a žákyň

TJ Baník Stříbro na oblastním M atletů PK a KK ...

Dne 16.9.2018 se na atletickém stadionu AK ŠKODA Plzeň uskutečnilo finále oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje družstev mladších žáků a mladších žákyň. Finálového závodu se zúčastnilo družstvo dívek i chlapců z TJ Baníku Stříbro, kteří si zajistili postup na tento závod po úspěšném absolvování 4 kol v průběhu roku. Družstvo mladších žákyň bylo složeno z 18 atletek a družstvo mladších žáků pouze z 11 atletů.

Družstvo mladších žákyň po náročném boji skončilo na krásném 4. místě z celkem 8 soutěžících družstev. Nejlépe bodující závodnicí TJ Baníku Stříbro byla Tereza Záhořová, která díky svým zkušenostem pro oddíl přinesla 23 bodů. Připsala si prvenství v běhu na 60m (8.46s), druhé místo v běhu na 150m (20.79s) a body přinesla i z vrhu koulí, kde 2kg náčiní poslala do vzdálenosti 9.02m a skončila na 8. místě.

Druhou nejlépe bodující závodnicí byla Sára Szegecsová, která si vytvořila téměř o půl metru osobní rekord ve skoku do dálky (4.43cm) a skončila na 8. místě a ve skoku vysokém obsadila 3. místo vyrovnaným osobním rekordem 1.39m. Třetí bodující atletkou byla Viktorie Ulčová, která rovněž jako Sára přinesla body ze sektoru výšky, kde výkonem 1.31m brala 7. místo. Jeden bod pro Stříbro vybojovala Hana Kozlová ve shodném výkonu 1.31m a druhý bod připsala ve finálovém běhu na 60m v čase 9.06s. Poslední bodující atletkou TJ Baníku Stříbro byla Lucie Danielová, věkem stále atletická přípravka, v běhu na 300m, kde si vylepšila osobní maximum téměř o 2 sekundy a šachovnicí proběhla v čase 51.48s, který znamenal pro Lucii 1bod.

Družstvo mladších žáků bylo zastoupeno pouze 11 závodníky z 18 možných. I přes tuto nevýhodu oproti soupeřům dokázali chlapci vybojovat celkem 97bodů a jako závodníci ze Stříbra si na krku odvezli stříbrné medaile za 2. místo. Mimo jiné obdrželi skleněnou plaketu a finanční prémii 5.000Kč na nákup sportovního vybavení.

Nejlépe bodujícím členem družstva byl hostující Michal Pergler, který si na konto připsal 27b díky vítězství v běhu na 800m v čase 2:14.64min, 2. místu v běhu na 150m ve velkém osobním rekordu 20.70s a 4. místu ve skoku do dálky výkonem 4.52m. Těmito výkony Michal dokazuje, že je všestranný atlet a my věříme, že s námi bude spolupracovat i v dalších letech.

Druhým nejlépe bodujícím atletem byl Miroslav Houžvička, který zapsal pouze o 4b méně. Miroslav vybojoval časem 8.46s (v rozběhu osobní rekord 8.27s) celkové 2. místo na 60m, 4. místo v běhu na 150m v čase 21.12s a překvapující 4. místo na 300m v osobním rekordu 45.65s. Jan Peterka je dalším mladším žákem, který obohatil tým o 3. místo ve vrhu koulí 3kg (8.41m), 5. místo v běhu na 60m překážek a rovněž 5. místo ve skoku do dálky za výkon 4.47m.

Tobiáš Roháč, který se k atletice připojil v červnu tohoto roku, přispěl družstvu 18b. Fantastický čas 2:31.64min na 800m znamenal pro Tobiáše celkové 4. místo a osobní rekord, shodně se umístil i v hodu míčkem, kde předvedl výkon 52.14m a exceloval i ve skoku do dálky za výkon 4.35m (7. místo). Martin Záhoř v průběhu soutěží družstev vyšperkoval své osobní maximum ve vrhu koulí 3kg na krásných 8.22m. Na finále družstev v Plzni předvedl výkon 7.94m a obsadil 5. místo. Posledním bodujícím mladším žákem z TJ Baníku Stříbro byl Jan Karlík, který ve skoku vysokém zapsal tři křížky na výšce 126cm a výkonem 121cm vybojoval 9. místo, které znamenaly pro tým cenné 2b.

Všichni závodníci ze Stříbra předvedli výkony nad očekávání, a proto jim patří obrovské poděkování za reprezentaci oddílu a gratulace k osobním a všem předvedeným výkonům. Tímto závodem pro nás sezóna ani zdaleka nekončí, nyní začíná opět období vytrvalostních přespolních závodů a následovat bude podzimní soustředění v horách. Tímto děkuji za vzornou reprezentaci a přeji mnoho úspěchů a zdraví v nadcházejících měsících.

Dne 24.09.2018:Veronika Matulková